top of page
  • Eco events

Pikniki firmowe 2022 - plenerowe wydarzenia w ekologicznym wydaniu

Piknik firmowy to wydarzenie, na które czeka się cały rok. Słońce, letnie powietrze, zapach grillowanych dań, orzeźwiające napoje i spektrum wyjątkowych atrakcji piknikowych tworzą niezastąpioną atmosferę. Aby jednak event plenerowy był przyjemny nie tylko dla uczestników, ale również dla planety, należy pomyśleć o ekologicznych rozwiązaniach, które będą doskonałą alternatywą dla standardowych elementów pikniku oraz okażą się interesujące dla grupy docelowej. Pracownicy powinni czuć, że ich pracodawca troszczy się nie tylko o dobrą zabawę, ale ważne są dla niego również aspekty dbania o środowisko. W Bossa Nova Events wiemy jak zadbać o działania CSR firmy i chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.


REZYGNACJA Z PLASTIKOWYCH NACZYŃ - CZY TO WYSTARCZY?


Ekologiczne pikniki firmowe często skupiają się na zamianie plastikowych naczyń na te papierowe lub wykonane z innego tworzywa. Nie ukrywamy - jest to ważne, ale nie sprawia, że nasze wydarzenie jest eko. Warto pomyśleć nad dodatkowymi rozwiązaniami, które uatrakcyjnią wydarzenie plenerowe i które naprawdę będą przyjazne dla środowiska. Bez względu na to, czy planujesz organizację kameralnego pikniku ekologicznego, czy eventu dla tysięcy osób - w każdym przypadku możesz wdrożyć wiele ciekawych eko działań. W dzisiejszym wpisie podzielimy się kilkoma z nich.


PONOWNE WYKORZYSTANIE MATERIAŁÓW REKLAMOWYCH


Jak wiadomo, eventy firmowe często produkują dużą ilość materiałów marketingowych, które po wydarzeniu zazwyczaj lądują w koszu. Nie musi tak być! :) Można ponownie je wykorzystać w kreatywny sposób zyskując tym samym wiele korzyści. Co powiesz na wykonanie upominków dla uczestników z plansz reklamowych z poprzedniego pikniku firmowego? Z tego materiału można wykonać prawdziwe cuda - zaczynając od toreb na laptopa, kosmetyczek, piórników, kończąc na torbach na zakupy. Możliwości jest naprawdę wiele, a zalet takich działań jeszcze więcej. Po pierwsze działasz w myśl zasady less waste, a nawet zero waste. Po drugie troszczysz się o uczestników swojego eventu obdarowując ich czymś absolutnie wyjątkowym i niepowtarzalnym. Po trzecie wprowadzasz element zaskoczenia i wzbudzasz ciekawość obecnych na pikniku firmowym osób. Takie ekologiczne elementy są zawsze mile widziane


ARANŻACJA PRZESTRZENI & ATRAKCJE W EKOLOGICZNYM MOTYWIE - TWORZYMY KLIMAT WYDARZENIA W ZGODZIE Z NATURĄ


Za ekologicznym motywem kryje się kreatywna, dostosowana do całej wizji eko eventu aranżacja przestrzeni.Odpowiednio dobrane elementy dekoracyjne mogą stworzyć wyjątkowy, naturalny klimat, dzięki któremu uczestnicy poczują, że biorą udział w unikalnym wydarzeniu. Przestrzeń piknikowa ma się kojarzyć z dbaniem o środowisko naturalne. Powinna być wypełniona zielenią, meblami z recyklingu, ekologicznymi materiałami oraz elementami dekoracyjnymi wielokrotnego użytku. Stare opony przerobione na fotele, ścianki wykonane ze starych, drewnianych skrzynek wypełnione zielonymi roślinami, beczki jako stoliki koktajlowe, kody QR zamiast materiałów drukowanych - to tylko niektóre elementy, wykorzystywane przez nas podczas organizacji ekologicznego pikniku firmowego. Stworzenie idealnej przestrzeni plenerowej dla pracowników przykładając uwagę nawet do najmniejszego szczegółu, to pewnego rodzaju podziękowanie i gratyfikacja ich wkładu w firmę. Ważne, żeby wspólnie świętować firmowe sukcesy i stworzyć ku temu okazję.


EKO ATRAKCJE DLA DZIECI I DOROSŁYCH


Na pierwszym miejscu stawiamy dopasowanie atrakcji w motywie ekologicznym do grupy docelowej. To niezwykle ważny krok w tworzeniu koncepcji pikniku firmowego. Pikniki firmowe mogą być organizowane zarówno dla pracowników z rodzinami, klientów czy kontrahentów. Dla każdej z tych grup znajdą się ciekawe atrakcje, które oddadzą ideę dbania o środowisko i podkreślą działania CRSowe firmy. Warto więc zadbać o ekologiczne aktywności, które zaangażują uczestników, a także dadzą poczucie dobrze spędzonego czasu. :) Spotkanie ze znanymi osobami szerzącymi idee ekologiczne będzie bez wątpienia wyjątkowym, edukacyjnym elementem agendy eventu plenerowego. Warsztaty gotowania w motywie less waste na świeżym powietrzu, a może stacja live cooking’u oparta na motywie przewodnim pikniku firmowego? Smaczne, zdrowe atrakcje zawsze przyciągają uczestników. Tematyczna strefa Virtual Reality dla dzieci i dorosłych na pikniku z biblioteką gier w wersji eko? Taka forma rozrywki zrobi wrażenie zarówno na młodszych jak i starszych zawodnikach! A może flow bike’i czyli kolorowe stacjonarne rowery z blenderem do koktajli! Organizacja eko atrakcji na pikniki firmowe to nasza specjalność - zawsze służymy kreatywnością i nieszablonowym podejściem, a także wiedzą z zakresu ekologii, aby zapewnić uczestnikom niepowtarzalne i niezapomniane emocje.


Jeśli planujesz organizację ekologicznego pikniku firmowego i jesteś spragniony wyjątkowych pomysłów opartych na motywie wydarzenia - skontaktuj się z nami! Wspólnie stworzymy kreatywną koncepcję pikniku firmowego, dostosowaną do potrzeb grupy docelowej.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page